Miejsca, w których zastosujemy warniki do wody « Urządzenia Gastronomiczne

Miejsca, w których zastosujemy warniki do wody

W wielu lokalach gastronomicznych możemy natknąć się na urządzenie, które w niezwykle szybkim czasie podgrzewa wodę i również przez określony czas podtrzymuje ją w określonej temperaturze. Tym sprzętem jest warnik do wody, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większe grono sympatyków.

Te specjalistyczne sprzęty dużą sławę mają w miejscach gastronomicznych z szybka obsługą i w firmach cateringowych. Za sprawą nieskomplikowanej konstrukcji oraz zastosowanej techniki, warniki do wody mogą w niezwykle szybkim tempie zagotować spore ilości wody. Jest to bardzo praktyczne w przypadku, gdy obsługujemy dużą grupę osób. Większe modele mogą pomieścić nawet 20l napoju. W taki sposób, jednocześnie, możliwe jest wydanie nawet 80 filiżanek gorącego napoju. Dodatkowo, niezwykle istotną funkcja warników jest również możliwość podtrzymania dużej temperatury zawartej w nim wody. Jeśli maszyna zaopatrzone jest w termostat, zatem możemy wodę podgrzać do określonej przez nas temperatury. W zależności od modelu możemy uzyskać temperaturę w granicach 30-100 °C . Urządzenia te są używane nie tylko do podgrzewania wody. Surowiec, z którego są zrobione, umożliwiają zaparzenie także innych napojów, w tym herbaty i różnych ziół. Niektórzy użytkownicy wykorzystują go także jako przyrząd do przechowywania lemoniady i wody owocowej.

Na tak obszerne zastosowanie warnika do wody umożliwia specjalny surowiec, z którego jest wykonany. Bardzo dobrej jakości stal szlachetna zabezpiecza go nie tylko przed korozją, ale także ogranicza prawie do zera ryzyko powstania zniekształceń spowodowanych wysoką temperaturą. W większości modeli budowa tego produktu jest podobno. Zbudowane są z pokrywy, zbiornika, wskaźnika poziomu wody, lampki kontrolnej oraz naturalnie zaworu odprowadzającego napój. Są to elementarne elementy, które znajdziemy praktycznie w każdym warniku. Niektóre, zazwyczaj droższe typy, zaopatrzone są dodatkowo w regulator temperatury. Przy jego pomocy grzałka wyłączy się w chwili, gdy w pojemniku nie ma już wody lub innego napoju. W taki sposób warnik do wody jest sprzętem bezpiecznym, który bez kłopotu można zostawić na dłuższy okres czasu bez kontroli.

Na rynku możemy spotkać się z najróżniejszymi cenami warników do wody. Ich koszt zależny jest od pojemności, siły grzania i naturalnie producenta. Aczkolwiek asortyment tych sprzętów jest naprawdę obszerny i każdy znajdzie taki, który w największym stopniu będzie mu pasował.


Podziel się tym wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More


Comments are closed.