Wybór grilla nie jest prosty « Urządzenia Gastronomiczne

Wybór grilla nie jest prosty

Ciepłe promienia słońca przebijają się przez okno, wskazówki na tarczy zegarowej coraz szybciej zbliżają się do godziny obwieszczającej zakończenie obowiązków. Na kalendarzu dostrzegamy ten wspaniały tytuł „piątek”.

Już niedługo rozpocznie się weekend, a my będziemy mogli wraz ze znajomymi położyć się brzuchem do góry i delektować ciepłem dnia. Do tego obrazka brak nam tylko zimnego drinka na ochłodę i smażonej karkówki do smaku. Tak, zdecydowanie wraz z ciepłą porą przyszedł sezon na grillowanie. Aczkolwiek to nie jest taka łatwa sprawa, bo od wyboru odpowiedniego sprzętu zależy cały „fun”. Mając za małe, lub za słabe urządzenie, cały proces grillowania może przeciągnąć się do nieskończoności. W takim razie, warto gruntownie zastanowić się, który grill najlepiej sprawdzi się w naszych amatorskich warunkach, a który nie podoła naszym wymogom.

W ofercie sprzedażowej, producenci proponują nam niezwykle obszerny wachlarz rozmaitych modeli i wielkości tych urządzeń. Przede wszystkim nasz wybór musimy ukierunkować na typ grilla. W sprzedaży do kupienia są grille gazowe, węglowe oraz elektryczne. Każdy z nich wyróżnia się inną właściwością, która uzależniona jest od naszych zapotrzebowań i oczekiwań. Najbardziej powszechne są grille węglowe, które do wytwarzania ciepła używają węgiel drzewny lub brykiety. To dzięki nim grillowane potrawy mają ten charakterystyczny aromat. Grille te nie są kłopotliwe w obsłudze, aczkolwiek okres rozpalania jest bardzo długi, a i późniejsze czyszczenie go pochłania trochę czasu. Właściwsze wyjście stanowią grille gazowe. Wyraźnie mają szybszy czas rozpalenia oraz rozgrzania się, dzięki czemu skraca się okres oczekiwania na szaszłyk, czy karkówkę. Jednakże sprzęty tego typu są kosztowniejsze w eksploatacji, gdyż do funkcjonowania wykorzystują gaz. Często używane, przede wszystkich pośród wielbicieli grillowania, są grille elektryczne. Są one nieskomplikowane w obsłudze, a co bardziej posiadają regulację temperatury dzięki czemu nie spalimy żadnego dania.

W trakcie wyboru grilla zawsze powinniśmy kierować się jego ewentualnym wykorzystaniem. Grille gazowe, czy elektryczne zdecydowanie sprawdzają się pośród osób urządzających często i sporo grillowych imprez. Jeżeli chcemy urządzać barbecue tylko co jakiś czas, należy raczej kupić grill węglowy.


Podziel się tym wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More


Comments are closed.